Burak Karagöl

up up

Türkiye’deki rekabet ortamını ve regülasyon mekanizmasını genişbant altyapısını yaygınlaştırma ve kullanım oranını arttırma konusunda farklı teknolojiler için nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şikayet et

Hamza Guclu

up up

Fiber internet altyapısıyla ilgili olarak BTK’nın aldığı regülasyon tatili kararının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Avrupa’da bazı ülkelerin bu kararı örnek alarak adımlar atmaya başladığını öğrendim. Bu karar ilk etapta fiber yatırımlarının yapılabilmesi için hayati önem taşıyor. Fakat bu kararın uzun vadede rekabete kalıcı zararlar vereceğine dair endişelerin de bundan sonra atılacak adımlarda göz önünde bulundurulması gerektiğini düşünüyorum.

Şikayet et

Sedat ÖZTÜRK

up up

Türkiye'nin öncülük yaptığı regülasyon tatili düşüncesini bugünlerde Avrupa da dile getirir oldu. Aslında endişe edilmesi gereken şey yatırımların durma noktasına gelmesi ve İşletmecilerin ekonomik faaliyetlerini sürdüremez olması. Bu hem tüketicilerin menfaatine aykırı olmakta hem de yeni nesil teknoloji ve hizmetlerin hızlı bir şekilde yayılmasını engellemektedir. Yatırımlar açısından İşletmecilerin desteklenmesi ve yıkıcı regülasyonlardan vazgeçilerek uzun vadeli vizyonlar çizilmelidir. BTK bu noktada çok önemli bir adım atmıştır. Ancak bunu yeterli görmemekle birlikte, yakınsama olgusunun da artık dikkate alınması gerektiğini ve her alanda yakınsak hizmetlerin önünün açılması gerektiğini düşünüyorum.

Şikayet et

Mesaj Gönder

8 + 12

Tüm alanlar zorunludur.

10 + 15